Sprzedaż i montaż stacji uzdatniania wody

W wielu budynkach mieszkalnych istnieje realny problem z jakością cieczy, która płynie z instalacji. W zależności od jej twardości i pozostałych parametrów może powodować uciążliwe niedogodności. Rozwiązaniem każdego z tych problemów są domowe stacje uzdatniania wody.

Uzdatnianie wody to dostosowanie twardości i składu fizykochemicznego wody do wymagań wynikających z jej przeznaczenia. Dlatego, przed odpowiednim doborem technologii uzdatniania niezbędne jest określenie składu wody wykonując analizę fizykochemiczną w profesjonalnym laboratorium.

 

CO ZAZWYCZAJ DOLEGA WODZIE W DOMU JEDNORODZINNYM?

NADMIERNA TWARDOŚĆ- twarda woda niszczy kocioł CO oraz instalacje sanitarne i grzewcze. Sprawia także, że wytrąca się kamień kotłowy, co zwiększa zużycie energii. Powoduje niszczenie się sprzętu AGD, mniejszą sprawność urządzeń i instalacji (m.in. grzewczej) oraz mniejszą szczelność i twardość zaworów armatury regulacyjnej. Obniża wydajność detergentów, przyczynia się do powstania białego nalotu na naczyniach i armaturze, przesusza skórę i włosy. Twarda woda to większe koszty energii, koszty związane z wymianą instalacji, uciążliwe odkamienianie urządzeń oraz większe wydatki na środki czystości.

 

NADMIAR ŻELAZA I/LUB MANGANU- pierwiastki te przeważnie występują w wodzie razem. Problem ten dotyczy szczególnie budynków czerpiących wodę z własnych ujęć, gdzie ich ilość bywa nawet kilkukrotnie przekroczona w stosunku do obowiązujących norm. Taka woda może zniszczyć instalacje sanitarne, sprzęt AGD oraz armaturę kuchenną i łazienkową. Brudzi też prane tkaniny i naczynia. Żelazo osadza się też w rurach, powodując straty energii. Przede wszystkim ma jednak negatywne skutki dla naszego zdrowia – może powodować niestrawność czy rozstrój żołądka. W odłożonych osadach żelaza mogą rozwijać się bakterie i wtórnie zanieczyszczać wodę.

 

ZAWARTOŚĆ SIARKOWODORU I JONU AMONOWEGO- przyczyniają się do rozwijania w wodzie niebezpiecznych dla zdrowia bakterii, psują jej smak i zapach. Wpływają także na odczyn pH oraz barwę wody.

Istnieje szereg urządzeń, które pozwalają rozwiązać praktycznie każdy problem z wodą. Filtry do wody mogą być klasyfikowane zgodnie z ich zastosowaniem, szczególnie w zależności od swojego przeznaczenia. Jednakże naszym klientom oprócz filtrów do wody proponujemy nowoczesne stacje uzdatniania wody, które stanowią niezawodny i jednocześnie prosty sposób na pozbycie się problemów występujących w wodzie. Wśród szerokiej gamy dostępnych w naszej ofercie przydomowych stacji uzdatniania wody znajdą Państwo rozwiązania dedykowane dla mieszkań, domów jednorodzinnych, a także dla mniejszych i większych gospodarstw domowych.

 

CO ZROBIĆ BY POPRAWIĆ JAKOŚC WODY?

1. Przebadaj wodę w lokalnym laboratorium terenowym w stacji sanitarno-epidemiologicznej lub w wodociągach
2. Przekaż nam wyniki wody
3. Dobierzemy dla Państwa odpowiednią technologię oraz urządzenie uzdatniające
4. Wykonamy w Państwa domu montaż oraz uruchomienie urządzenia

 

Jeśli mają Państwo Pytania jesteśmy do dyspozycji