Szafki rozdzielaczowe Rega UNIVERS

REGA UNIVERS - zaizolowana szafka naścienna z wbudowanym rozdzielaczem geotermalnym, dedykowana do montażu wewnątrz budynku. Obudowa wykonana z wysokogatunkowego tworzywa sztucznego. Produkt charakteryzuje się łatwym dostępem do zaworów i rotametrów umieszczonych za zamykanymi drzwiczkami rewizyjnymi. Króćce dla rur dobiegowych usytuowane odgórnie umożliwiają przyłączenie szafki do instalacji z dowolnej strony (prawa, lewa, plecy). Odpowietrzenie układu należy zrealizować poza obrębem szafki.

Rozdzielacze wielosekcyjne montowane w szafkach są zaizolowane termicznie dwuskładnikowym poliuretanem, matami ze spienionego kauczuku oraz twardym styropianem.

 

 Szafki mogą być wykonana w poniższych wariantach:

 

Rotam lin aspol

 

Z rotametrami liniowymi:  rotametry na sekcjach zasilających, zawory na sekcjach powrotnych. Zadaniem rotametrów jest równoważenie układu hydraulicznego poprzez regulację przepływu na każdej sekcji - z możliwością odcięcia (zamknięcia). Zakresy przepływu rotametrów linowych: 2-12, 8-38, 20-70 dm3/min

 

rotametr katowy

 

Z rotametrami kątowymi RT:  rotametry na sekcjach zasilających, zawory na sekcjach powrotnych. Zadaniem rotametrów jest równoważenie układu hydraulicznego poprzez regulację przepływu na każdej sekcji - z możliwością odcięcia (zamknięcia). Zakresy przepływu rotametrów kątowych: 5-50 dm3/min. 

   

Zawor black

 

Z zaworami: zawory na sekcjach zasilających, zawory na sekcjach powrotnych. Rozwiązanie daje możliwość odcięcia przepływu na każdej sekcji.

 

 

EDS – Electronic Diagnostic System - elektroniczny system diagnozowania i archiwizacji parametrów pracy poszczególnych wymienników dolnego źródła do gruntowych pomp ciepła. System montowany w rozdzielaczach umieszczonych wewnątrz pomieszczeń i realizuje w czasie rzeczywistym pomiar temperatury medium na wejściu do poszczególnych wymienników gruntowych, na powrocie z wymienników do pompy ciepła oraz wskazuje różnicę ich temperatur. Zestaw EDS-BASIC zawiera wyświetlacz alfanumeryczny dla zobrazowania temperatur pracy poszczególnych wymienników ciepła w czasie rzeczywistym, zasilacz sieciowy oraz maskownicę tworzywową integrującą moduł z rozdzielaczem typu REGA.